De perfecte mens
Perfectie, een vreemd begrip als je het mij vraagt. Aan de ene kant is het een heel aantrekkelijk iets, perfectie. Maar wat is perfectie en misschien nog wel belangrijker: hoe komen we daar?
Ik moet je teleurstellen. Ik ga jullie niet vertellen wat perfect is, volgens mij bestaat perfectie helemaal niet. Ja, sommige kleine dingetjes kunnen perfect zijn, maar dat ervaart iedereen anders.
Nu vraag je je vast af waarom ik hierover wil schrijven om enkel duidelijk te maken dat iets niet bestaat? Om jullie dit te vertellen:
Live life fully while you’re here. Experience everything. Take care of yourself and your friends. Have fun, be crazy, be weird. Go out and screw up! You’re going to anyway, so you might as well enjoy the process. Take the opportunity to learn from your mistakes: find the cause of your problem and eliminate it. Don’t try to be perfect; just be an excellent example of being human.
Anthony Robbins
Ik vind de quote hierboven prachtig. Maar hiermee wil ik niet zeggen dat je zomaar iets moet doen. Je zou moeten genieten van alles wat je doet. En ga als je niets te doen hebt toch iets doen, iets waar je van geniet. Er is niets wat je niet zou mogen doen, want van je fouten leer je.
Wat ik aan jullie duidelijk wil maken is dat je niet perfect hoeft te zijn. Je moet genieten en houden van alles wat je doet. Probeer alleen steeds beter te worden. Hoe denken jullie over perfectie?
Reacties
Door unebeauty op 6 januari 2011 10:24
Goed stukje! Ik vind ook dat perfectie niet bestaat maarja we leven nou eenmaal in een maatschappij waar iedereen een andere mening heeft aan de ene kant is dat goed natuurlijk maar aan de andere kan ook erg jammer.
Door Kimberley op 6 januari 2011 12:55
Ik geloof ook niet dat perfectie bestaat. Het is gewoon een verzinsel van de mensen om voor iets te streven.
Door Harmke op 6 januari 2011 14:26
Die quote is inderdaad mooi! Ik denk dat perfectie niet bestaat, en dat het iemands mening is of iets perfect is of niet.
Door Lieke op 6 januari 2011 14:37
Door Stéphanie op 6 januari 2011 15:23
Niemand is perfect, alleen God. Maar uiteindelijk kun je natuurlijk wel je best doen om perfect te zijn. Maar ik denk dat het belangrijkste inderdaad is dat je zelf blij bent met wie je bent!
Door DalaLuz op 6 januari 2011 17:00
Perfectie is gewoon volmaakt tevreden zijn met wat is, precies zoals het is.
Geluk zit in je eigen innerlijke beleving, niet in dingen, mensen of omstandigheden, dat is echt een misvatting.
Maar het mooie is dat je eigen beleving wel iets is dat je echt kunt trainen door mindfulness, meditatie etc, zodat je uiteindelijk zelfs kunt leren om volmaakt tevreden te zijn in omstandigheden die niet zo goed zijn. Dat is niet echt gemakkelijk, dus niet zo 1-2-3 aangeleerd met een cursusje, maar het kan dus wel.
En dat is pas echte vrijheid!
Door Etienne op 6 januari 2011 18:13
Perfectie is het ideële. Het bestaat, maar het loopt altijd voor je uit. Gelukkig maar, anders zouden we moeten leven zonder verlangen
Door Evelien op 6 januari 2011 18:34
Door Bertine op 7 januari 2011 13:01
Perfect bestaat niet. Iedereen ziet namelijk iets anders voor zich bij het woord perfect!








Laura zegt op januari 6th, 2011 at 19:12
Ja, zo zie ik het ook. Vrijheid door middel van volmaakte tevredenheid..